Lucrări pe autostradă în mijlocul verii

Marius
Ocupaţia:

Lucrări pe autostradă în mijlocul verii

Mesajde Marius » Mie Iun 12, 2019 8:56 am

Lanînceputul lunii iunie am fost uimiţi să vedem că circulaţia pe Autostrada Soarelui este aproape imposibilă, pentru că se fac lucrări de asfaltare. Şi nimeni nu se grăbea să termine, câteva utilaje, oameni puţini şi în weekend nu mai era nimeni, santierul era pustiu de vineri pana luni, când cozile de maşini erau foarte lungi. A trebuit să vină patronii din turism, să spună că fuge lumea de litoral tocmai acum, vara, ca ministrul Cuc de la Transporturi să înţeleagă ce prostie mare au făcut. A zis că a fost o greşeală de comunicare. Vă daţi seama cum se luzcrează acolo, se dau contracte pe bani mulţi pentru lucrări care afectează viaţa oamenilor şi o ramură economică esenţială ca să înţeleagă şi ei că au greşit. este o eroare strategică fundamentală, foarte scumpă, dar nimeni nu plăteşte. La Compania de Drumuri, directorul Neaga este tot în funcţie deşi tot ministrul Cuc zicea că îl demite, când declara la televiziuni că el i se strică somnul cu întrebări de presă. Şi? Nimic, e tot el, doarme în continuare şi ia măsuri ciudate, idioate. Premierul Dăncilă a zis iar că îl demite dar lui Neaga nici că-i pasă. Şi noi tragem după deciziile unor incompetenţi, ne sabotăm singur de râde lume cât de prost e administrată ţara. O fi făcut ministrul Cuc un calcul cât a costat "lipsa de comunicare" de pe Autostrada 2??? Nu, că el a fost cu trenul la mare, ăla aranjat să ajungă mai devreme, la care s-a lucrat ani bunivcu sume uriaşe. Ministrul Cuc nu este în stare nici să administreze autostrăzile lui Ceauşescu dar să facă şi altele. De Paşti, era blocată Autostrada 1, Bucureşti-Piteşti, tot cu lucrări unde nu lucra nimeni dar stăteau mii de maşini la coadă. Cuc, demisia, după ce îl demiţi şi pe Narcis Neaga, cu anchetele corespunzătoare.

Înapoi la “TRANSPORT”